Sosyal Fayda Zirvesi 2018,
5.kez İstanbul’da Gerçekleşti!

Tarih 15 Ekim 2018

Yer Hilton Bosphorus İstanbul & Convention Center

Türkiye' de 5.'si düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve TBWA For Good iş birliğinde Doğan Holding sponsorluğunda Hilton Bosphorus İstanbul & Convention Center‘da, iş dünyası, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, basın ve sanat camiasından geniş bir katılımla gerçekleşti. Gün boyunca farklı konulara ayrılan panelleri dinleyen katılımcılar, sürdürülebilirlik ve iş birliğinin önemi hakkında bilgi alma fırsatı buldu ve "2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz?" sorusuna cevap arandı.
Halit Ergenç'in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne vurgu yapan Ergenç, "Tüm dünyayı 2030'a kadar kurtarabilmemiz için sürdürülebilir kalkınmanın 17 maddesi var. Bu 17 maddedeki çarpıklığı düzeltebilirsek bu dünyada daha uzun yaşayabiliriz." dedi.
Ergenç'ten sonra sahneye çıkan UNDP Türkiye Ofisi Direktörü Claudio Tomasi, 2013 yılından itibaren düzenlenen etkinliğin amacını vurgulayarak katılımcılara sorusunu yöneltti. "Bugün buraya hep birlikte dünyanın 2030'da nasıl olacağını hayal etmeye ve sizlerin dünyanın 2030 yılındaki hali ile ilgili fikirlerinizi almaya geldik." diyerek konuşmasını sürdürdü.
UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, günün ilk panelistleri olarak, Türkiye'nin küresel insani yardım konusundaki başarısını ve gençlerin gönüllülüğe özendirilmesinin önemini konuştu. Uyanık ve Kasapoğlu'ndan sonra sahneye gelen Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı, ‘Geleceğin Değerleri, Değerlerin Geleceği' başlıklı konuşmasıyla özel sektörün sürdürülebilir bir dünya için elini taşın altına koyması gerektiğini bu süreçte değerlerin ne denli önemli olduğunun altını çizdi. "Her birimiz sürdürülebilirlik elçisi olabiliriz. Planlamamızı ve hedeflerimizi oluşturup biz de daha iyi bir dünya için çalışabiliriz."

Oturumlar Mert Fırat, Harun Tekin, Gökçe Bahadır, Yekta Kopan ve Serenay Sarıkaya'nın katılımları ile devam etti. Ayrıca Zirve'ye katılanlar Ortak Değerler Hareketi stand alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak Değer Taşı oyunuyla tanıştı ve değerler pankartlarıyla fotoğraf çektirerek eğlenceli vakit geçirdi.

  • PAYLAŞ

DİĞER ETKİNLİKLER

Dünya Değerler Günü Türkiye’nin Dört Bir Yanında “Değer Taşı” Oynanarak Kutlandı!

İhtiyaç Haritası Gönüllüleri İle Değer Taşı Oyunu

Değer Taşı Aydın Doğan Vakfı Genç Liderler Yaz Kampı’nda!

Hilton Çalışanları ile Değer Taşı Oyunu

Ortak İdealler Derneği ile Değer Taşı Oyunu

Young Guru Academy ile Değer Taşı Oyunu

Koç Üniversitesi ile Değer Taşı Oyunu

Bilkent Üniversitesi ile Değer Taşı Oyunu

Başka Bir Okul Mümkün Derneği ile Değer Taşı Oyunu

5 Ekim’de Adana’dayız, Ortak Değerlerimizi konuşuyoruz!

28 Eylül Van'dayız, Ortak Değerlerimizi konuşuyoruz!

14 Eylül'de İzmir'deyiz, Ortak Değerlerimizi konuşuyoruz!

25 Mayıs’ta İstanbul’dayız, Ortak Değerlerimizi konuşuyoruz!